Úvaha na téma: Jaká je budoucnost světa

24. května 2009 v 20:10 | Nikol <3 |  Její myšlenky
Tak je tu další školní úvaha. Naleznete ji pod perexem.


Jaká je budoucnost světa?

Jaká je budoucnost světa? Tak tohle je opravdu těžká otázka. Viděla jsem mnoho dokumentů, kde říkali, že Slunce se bude pořád zvětšovat a že tím pádem se Země bude pořád oteplovat, až se z ní odpaří oceány a lidé se budou muset dstěhovat na jinou planetu. Dále je tu pak možnost s globálním oteplováním. Což vlastně dopadne stejně. Země se oteplí tak, že tu nebude možno žít a stejně se budeme muset odstěhovat. Ale je tu spousta jiných řešení. Například jednou jsem ve škole psala povídku, kde na jiné planetě vynalezli továrnu na kyslík. Proč by se to nemohlo stát skutečností? Třeba jednou, až se bude Země oteplovat, opravdu nalezneme způsob jak jí zase ochladit. Ale co když se Země vůbec oteplovat nebude? Přece to není vůbec vědecky doložené. Co když se bude naopak ochlazovat? A bude zde znovu doba ledová. To už tu přece podle vědců taky bylo. Tak proč by to tu nemohlo být znovu? Všichni budeme chodit po krk zabalený ve svetrech a bundách, všude 3 a více metrů sněhu, místo Sahary sněhová pláň, místo teplých oceánů voda studená jako led. I takhle si můžeme představit budoucnost. A co když se Země vůbec nezmění? Bude pořád stejná jako teď. I když to je málo pravděpodobné, protože globální oteplování (bohužel) vědecky doložené je. Ovšem existuje tu možnost, že se globální oteplování podaří zastavit. Třeba vylezneme auta na jiné palivo než na benzín a naftu. Ovšem vzhledem k tomu, že finanční systém celého světa je založen právě na ropných společnostech, tak takhle možnost asi uskutečnitelná není. A co když se globální oteplování bude vyvíjet úplně jinak? Je sice pravda, že se Země otepluje, ale co když až roztají ledovce (pokud ovšem opravdu roztajou) se Země ochladí? To bychom se dostali zpět k teorii o době ledové. A nebo se Země ohřeje, ledovce roztají, zvedne se hladina moře, kontinenty se spojí a Země bude vlastně jeden jediný, plovoucí kontinent. A tím jak se oceány ochladí, se ochladí celá Země a problém bude vyřešen. A nebo se nestane ani jedna z možností, ale stane se něco úplně jiného. Třeba sem přiletí malí, zelení mužíčkové, kteří nás všechny postřílí nebo si z nás udělají domácí mazlíčky a Země bude ve spárech těchto mužíčků.

Teorií je zde opravdu mnoho. Uvidíme, čím nás naše Modrá planeta nakonec překvapí. I když možná se toho ani jeden z nás nedožije.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hell girl Hell girl | Web | 24. května 2009 v 21:23 | Reagovat

Páni dost zajímavá úvaha. Tohle sem ve škole psala taky ale představu sem měla o dost jinou. Já ,velký miláček posapokaliptických konců sem se přiklonila k možnosti destrukce, sebezničení. To že se podel mě zničíme dřív než nás slunce sežehne nebo než příjde doba ledová.

2 Mrs. [Irmisek] Mrs. [Irmisek] | Web | 8. listopadu 2009 v 9:29 | Reagovat

[1]: LOL, já teď nevěřím ničemu, příští století bude prý doba ledová, tak my se zničím dřív než 2012???Nechápu... :D :D :D

3 Mrs. [Irmisek] Mrs. [Irmisek] | Web | 8. listopadu 2009 v 9:30 | Reagovat

A na to 2012 nevěřím :D :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama